Wyzwanie Online wiadomości

JAK GRAĆ ONLINE? 

Korzystając z poniższych wskazówek, będziesz mógł rozgrywać mecze online, przekonasz się jakie to proste, ciekawe i ekscytujące.

 

0. STWÓRZ SWÓJ EMBLEMAT I BARWY

Dostęp do wszystkich stron jest możliwy poprzez menu: wirtualny klaser, aktywacja kodów z kart, tworzenie drużyny, ranking, boisko, turnieje oraz konfiguracja emblematu i barwy. W tej ostatniej zakładce będziesz mógł dostosować kształt emblematu, jego wzór oraz kolorystykę. Dobierając odpowiednią konfigurację swojego emblematu, możesz sprawić, że jeszcze przed rozpoczęciem meczu, twój przeciwnik będzie drżał przed pojedynkiem!

Ponadto, jeżeli dołączysz do grona wybitnych graczy ADRENALYN XL™ (polepszając swą pozycję w rankingu), będziesz wchodził na coraz wyższe poziomy (istnieje 5 poziomów: Początkujący, Amator, Zaawansowany, Zawodowiec, Mistrz) a każdy nowy poziom odblokuje kolejne opcje doboru wzoru i kształtu emblematów. 

 

1. AKTYWACJA KODÓW

W sekcji tej, która jest umiejscowiona w “budynku centrum handlowego”, możesz dodać kartę do swej wirtualnej kolekcji poprzez wprowadzenie kodu, wydrukowanego na tylnej stronie karty papierowej.

Czasami, można znaleźć jakieś zaplanowane misje, wymagające aktywacji poszczególnych kart w określonym okresie. Jeśli ukończysz misję, otrzymasz kilka dodatkowych punktów ELO

 

2. WYBRANIE SKŁADU

W sekcji tej, masz możliwość stworzenia najsilniejszej drużyny w ramach posiadanych kart. Dostosuj swą drużynę i swój system gry, do strategii, którą uznałeś za najlepszą by pokonać przeciwników. Dodatkowo, aby ułatwić ci zadanie i umożliwić dobór graczy do twojej drużyny w jak najprostszy sposób, istnieje opcja uporządkowania kart według różnych kategorii: pozycji na boisku, klubu, do którego należy piłkarz i według punktacji obrony lub ataku. 

Jeśli masz z tym trudności, możesz skorzystać z pomocy, wybierając przycisk „WIRTUALNY TRENER”, który pomoże ci wybrać skład.

- Suma wartości: niektóre sposoby gry wymagają by suma różnych wartości w ataku, obronie czy przez pomocników – którzy wchodzą w skład ustawienia, nie przekraczały zdefiniowanych wartości. W ten sposób, podczas dobierania swojego składu, będziesz w stanie zobaczyć sumę punktów wszystkich swoich piłkarzy oraz do jakiego zakresu gry, twoje punkty są wystarczające. W niektórych opcjach Turnieju (-1.000, -1.500, -2.000), twoje punkty nie mogą pokrywać się z tymi wartościami i w standardowych meczach każdy gracz może decydować czy zmierzyć się z przeciwnikiem o wyższej czy też niższej punktacji niż ta, wynikająca z jego kart. 

 

3. BOISKO

Boisko jest miejscem spotkania wszystkich graczy ADRENALYN XL™. Tam możesz grać w istniejące już mecze, tworzyć nowe bądź bezpośrednio wyzywać do meczu dostępnych przeciwników. Dostępni użytkownicy będą mogli przyłączyć się do meczu, który sam utworzysz. Zdecyduj się czy chcesz grać mecz towarzyski czy zawodowy. Jeśli chcesz wziąć udział w towarzyskim spotkaniu, ani nie stracisz, ani nie zyskasz punktów w rankingu i nie obowiązują cię wtedy, żadne ograniczeń w użytkowaniu kart. 

Taki mecz jest rozgrywany jedynie dla zabawy i rozrywki. W takim przypadku możesz zagrać także przeciwko komputerowi wybierając stopień trudności, ale możesz też zagrać przeciwko rywalowi. Jeśli jednak zdecydujesz dołączyć się do poziomu zawodowego, zwycięzca przejmie punkty w rankingu od przegrywającego. 

Przygotowaliśmy „3 boiska” o różnej specyfice gry. Na przykład:

- BEZ LIMITÓW – gdzie możesz grać wszystkimi dostępnymi swoimi kartami;

- 8 LOSOWYCH – gdzie komputer wybiera 8 losowych kart z twojej kolekcji

- 2 NA 2 – gdzie 2 graczy może grać przeciwko 2 innym graczom.

Co więcej, na każdym boisku, gracz ma prawo wybrania ewentualnego przeciwnika, według punktacji kart (punkty ataku, obrony bądź pomocników), by wyzwać do gry, rywali z grupy o określonej sumie punktów. 

 

4.  RANKING

Przygotowaliśmy RANKING OGÓLNY dla końcowych wyników meczów Adrenalyn XL™ granych online. Na początek wszyscy gracze posiadają 1.000 punktów i  w zależności od tego czy grają mecze zawodowe czy nie, będą tracili swe punkty bądź przejmowali je od rywali. Na dodatek, osiągnięte bądź stracone punkty będą większe lub mniejsze, w zależności o tego jak dużo posiada ich przeciwnik w swoim rankingu. 

Jeśli grasz przeciwko rywalowi o mniejszej liczbie punktów niż ty, być może łatwiej ci będzie wygrać, ale liczba punktów jaką możesz przejąć, jeśli wygrasz, będzie zawsze niższa niż liczba punktów, jakie możesz stracić jeśli przegrasz w tym meczu. Odwrotna sytuacja będzie jeśli grasz przeciwko rywalowi z wyższą punktacją niż twoja w rankingu, być może wygranie meczu będzie trudniejsze, ale punkty, które możesz zdobyć, jeśli wygrasz, są wyższe nić te, które mogą Ci zostać zabrane. Jeśli będziesz pokonywać graczy z wyższą punktacją niż twoja, wkrótce awansujesz na pierwszą pozycję. Nie zapominaj o tym!

Ponadto istnieje także Ranking Kolekcjonerów, w którym brana jest pod uwagę liczba aktywowanych kodów z kart w wirtualnej kolekcji. 

Na końcu tworzony jest Rankingu Turnieju, w którym podani są wszyscy najlepsi gracze, w różnych turniejach utworzonych w ramach gry online ADRENALYN XL™. W tej kategorii zostanie ustalony ranking wszystkich uczestników gry, w zależności od osiągniętych przez nich wyników (niezależnie od kategorii). 

 

5. ZASADY GRY

5.1 UTWÓRZ SWĄ DRUŻYNĘ

Nim zaczniesz mecz z ADRENALYN XL™, musisz stworzyć swą drużynę. Potrzebujesz 14 zawodników: 11 piłkarzy wejdzie do składu podstawowego a 3  będzie rezerwowych. W skład każdej drużyny musi wchodzić bramkarz i maksymalnie 5 zawodników z każdej pozycji. 

 

5.2 WYBIERZ SWÓJ SPOSÓB GRY

Po dokonaniu wyboru graczy, musisz wybrać swoje ustawienie w grze (na przykład, 4-4-2, 4-3-3, 3-5-2, itp.). Spróbuj wybrać najlepsze ustawienie dla swoich piłkarzy. Jeśli masz mnóstwo dobrych obrońców, wybierz bardziej defensywny system gry, gdy masz dużo dobrych napastników, będziesz zainteresowany bardziej ofensywnym modelem gry. 

 

5.3 GOTOWY DO ROZPOCZĘCIA

Umieść karty na odpowiednich miejscach na planszy: obrońców w obronie, pomocnika na środku boiska i a z przodu napastników. Aby ci ułatwić zadanie, pozycja na której gra dany zawodnik jest przedstawiona na tylnej stronie karty.

 

5.4 OPCJE GRY

Jeśli zdecydujesz się na opcję meczu zawodowego będziesz miał 3 możliwości:

a) OPCJA BEZ LIMITÓW: jak sama nazwa wskazuje, nie ma tu żadnych limitów w rodzaju kart jakie możesz użyć do wyboru składu swojej drużyny. Możesz grać tymi kartami, które uważasz za najlepsze w swojej talii. 

b) OPCJA 8 LOSOWYCH: wygrywanie, gdy masz w ręku swe najlepsze karty jest trudne, ale co myślisz o grze, w której 8 kart z twojego składu oraz składu twojego rywala, zostanie losowo wybranych? W takiej sytuacji będziesz musiał wykazać się nie lada kunsztem swych trenerskich zdolności, by udowodnić, że należysz do czołówki najlepszych graczy ADRENALYN XL™.  

c) OPCJA 2 na 2: takie mecze są oparte są na wspólnej rywalizacji z innym graczem przeciwko dwóch innym rywalom. O zwycięstwie w danej rundzie turnieju będzie decydować suma punktów z kart obu graczy z pary.

 

5.5 TOWARZYSKI CZY ZAWODOWY?

Nim rozpocznie się gra, dwaj przeciwnicy muszą zadecydować, czy chcą grać na punkty w rankingu (ZAWODOWY) czy tylko dla zabawy (TOWARZYSKI). W pierwszym przypadku, zwycięzca każdego turnieju zatrzymuje punkty rankingowe rywala. W opcji meczu towarzyskiego, niezależnie czy grasz z komputerem czy też z przeciwnikiem, punkty nie są zdobywane. 

 

5.6 Z CZY BEZ LIMITÓW

Przed wybraniem typu rywala przeciwko, któremu chcesz grać, możesz  sprawdzić i wybrać potencjalnych współzawodników według swoich oczekiwań. W ten sposób możesz poszukać przeciwników według punktacji w Rankingu, Sumy Wartości na twoich kartach (w obronie, w ataku i pomocników). Dzięki tej funkcji, każdy użytkownik będzie mógł ograniczyć zdolności i moc swoich rywali przeciwko, którym podejmie wyzwanie. 

 

5.7 TRENING Z KOMPUTEREM

Jeśli masz ochotę potrenować przez chwilę i potrzebujesz rywala do meczu towarzyskiego, to jest możliwość zagrania przeciwko komputerowi na pięciu różnych poziomach trudności. Pamiętaj,  że dwa ostatnie poziomy są trudne i jeśli wygrasz, oprócz dobrej zabawy i satysfakcji z dokonania tego, udowadniasz, że jest mało prawdopodobne, abyś przegrał z prawdziwym przeciwnikiem.

 

5.8 ROZPOCZĘCIE GRY

Gracz wytypowany przez komputer do rozpoczęcia meczu, wybiera jedną ze swoich kart i podejmuje decyzję czy chce zaatakować, bronić się czy też utrzymać swoją pozycję. Następnie drugi gracz wybiera jedną ze swoich kart, aby w zależności od wcześniejszego ruchu przeciwnika, przystąpić do ataku, obrony lub by utrzmać swą pozycję. Następnie gracze porównują wartości punktów na swoich kartach. Gracz, którego karta, karta ma wyższą wartość, wygrywa i zdobywa gola. To od niego zaczyna się kolejna runda. Karty wybrane do tego wyzwania nie mogą być ponownie wybrane w czasie tego meczu i są odkładane na bok planszy. Jeśli zdarzy się sytuacja, że karty będą miały te same wartości, należy porównać Łączną Punktację. Jeśli okaże się, że Łączna Punktacja również ma tą samą wartość, wtedy karty te zostaną zignorowane, a w tej rundzie nie będzie zwyciężcy.

 

5.9 ZMIANA ZAWODNIKA

Pamiętaj, że podobnie jak w prawdziwej grze, zawodnicy rezerwowi mogą zdecydować o losach meczu w najtrudniejszych momentach, więc korzystaj z nich w rozważny sposób! Zamiana zawodnika musi się odbyć na początku danej rundy, zanim zostanie wybrany napastnik, pomocnik lub obrońca. Uwaga: musisz wtedy usunąć z boiska gracza, którego ma zastąpić zawodnik rezerwowy.

 

5.10 GRA TYLKO FAIR PLAY

Wprowadziliśmy opcję, która wyklucza możliwość gry przeciwko temu samemu rywalowi więcej niż trzy razy w tygodniu. W ten sposób unikniemy sytuacji, kiedy to niektórzy gracze ulegali pokusie założenia kont kilku graczy o różnych nazwach by stosować różne nieuczciwe sztuczki. Podobnie będziemy sprawdzać mecze wszystkich graczy i jeśli nastąpi podejrzenie o zastosowanie zachowań nie fair, będziemy automatycznie usuwać takiego gracza z gry lub zmniejszać jego liczbę punktów do 1.000.

 

5.11 NAGRODA DLA FANÓW ADRENALYN XL

Użytkownicy, którzy grali już kiedyś w WYZWANIE ONLINE Adrenalyn XL, korzystając z obecnego konta e-mail (adresu) otrzymują nagrodę od Panini w postaci wirtualnej karty z limitowanej edycji.